یک شرکت طراحی سایت خوب چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که می دانید شرکت های طراحی سایت زیاد هستند و به خاطر حاشیه سودی که در این حوزه وجود دارد روز به روز زیاد می شوند.

همه آن ها هم از نظر خودشان بهترین و اولین هستند. نمونه کارهایی هم که دارند اکثرا طراحی سایت برای شرکت ها و برند های بزرگ است. اینکه برای انتخاب خود به شعار آن ها یا تعداد مشتریانی که دارند توجه کنید چندان کار درستی نیست! معیارهایی برای بهترین شرکت طراحی سایت وجود دارد که تک تک آن ها را در ادامه با هم بررسی می کنیم.

به نتایج جست و جوی گوگل در کلمه “طراحی سایت” اعتماد نکنید!

 

معمولا هر کسی که به دنبال سایت یا شرکت طراحی سایت می گردد اولین کاری که انجام می دهد گوگل را باز می کند و کلمه “طراحی سایت” را جست و جو می کند. یعنی معیار خیلی از دوستان سایت هایی است که در صفحه اول گوگل در این عبارت هستند است.

در صورتی که همیشه نمی توان به نتایج جست و جو اعتماد کرد. دلیلش هم این است که چون در این حوزه کاری رقابت بسیار شدید است و کلیک های ارزشمندی در انتظار سایت های صفحه اول است بسیاری از سایت ها با “سئوی کثیف” در نتایج جست و جو قرار دارند و نمی توان متوجه این شد که کدام یک بهترین هستند.

همین حالا بسیاری از شرکت های طراحی سایت قدیمی و کار درست با نمونه کارهای عالی وجود دارند که حتی تا صفحه سوم گوگل هم نیستند! گوگل سایت هایی را نشان می دهد که بیشتر در مورد طراحی سایت تولید محتوا کرده اند نه سایت هایی که واقعا در این حوزه بهترین هستند! پس استفاده از این روش برای پیدا کردن بهترین شرکت طراحی سایت اصلا توصیه نمی شود.

کیفیت وب سایت شرکت طراحی سایت را بسنجید

اولین معیار برای اینکه یک شرکتی می تواند بهترین شرکت طراحی سایت باشد این است که طراحی وب سایت خودشان حرفه ای و منحصر به فرد انجام شده باشد. می توان گفت اولین نمونه کاری که از یک شرکت طراحی سایت مشاهده می کنید همان وب سایت خودشان است.

بسیاری از شرکت های طراحی سایت وجود دارند که وب سایت خودشان طراحی خاصی ندارد! درست مثل بقیه سایت ها است. این در صورتی است که شرکت های طراحی سایت اگر واقعا این کاره و حرفه ای هستند باید تمام توان خود را ابتدا روی طراحی سایت خودشان بگذارند.

وگرنه مطمئن باشید برای سفارشی که شما می خواهید به آن ها بدهید هم زیاد وقت نمی گذارند و خروجی کار به هیچ وجه خوب نخواهد بود.

به نمونه کارها توجه ویژه ای کنید

یک شرکت طراحی سایت موفق مسلما باید نمونه کارهای خوبی داشته باشد. اگر در زمینه های مختلف نمونه کار نداشته باشد شاید نتوانید با آن شرکت به توافق برسید. مثلا اگر شما می خواهید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید و نمونه کار موفقی در این زمینه نداشته باشند اعتماد به آن ها کمی سخت می شود.

پس بهتر است نمونه کارها را کامل بررسی کنید تا بتوانید توانایی های شرکت طراحی سایت مورد نظرتان را به درستی بسنجید.

با مشتریان آن ها تماس بگیرید

یکی از کارهایی که برای شناخت از بهترین شرکت طراحی سایت باید انجام دهید این است که با مشتریان فعلی آن ها تماس بگیرید. متاسفانه خیلی از شرکت های طراحی سایت در قسمت مشتریان خود لوگوی برندهای معروف و بزرگ را به عنوان مشتریان شان قرار داده اند که صحت ندارد! بهتر است برای اطمینان بیشتر حتما با مشتریان آن ها تماس بگیرید تا مطمئن شوید.

زمانی که با مشتریان آن ها تماس می گیرید حتما در مورد پشتیبانی و رضایت آن ها به طور کلی از آن شرکت طراحی سایت را جویا شوید. این کار یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید برای اطمینان از کیفیت کار یک شرکت طراحی سایت انجام دهید.

در مجموعه بیردیتا لوگو و اسم شرکت هایی طراحی سایت برای آن ها انجام شده بطور کامل در دسترس است و میتوانید با مشتری های ما صحبت کنید.

توانایی های شرکت طراحی سایت مورد نظر را بررسی کنید

یکی دیگر از موضوعات مهمی که در انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت باید مد نظرتان باشد توانایی آن ها در طراحی سایت است. آیا می توانند وب سایتی کاملا اختصاصی با طراحی خلاقانه برای شما طراحی کنند؟ آیا هر وقت نیاز بود می توانند به سلیقه شما قسمت هایی از وب سایت را شخصی سازی کنند؟ آیا در آینده امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می دهند یا خیر؟

به عنوان مثال شما یک وب سایت فروشگاهی دارید که در حد فروش چند محصول به صورت جزئی کار می کند اما نمی دانید در آینده قرار است مشتریان بیشتری داشته باشید و امکانات آن را افزایش دهید. شاید نیاز به پنل اس ام اس هم برای ارتباط با مشتریان تان داشته باشید. آیا شرکت طراحی سایتی که انتخاب کرده اید توانایی راه اندازی پنل اس ام هم برای شما دارد؟

این موارد را بررسی کنید ببینید آیا تیم طراحی سایت و برنامه نویسی آن ها توانایی های لازم برای همکاری های بیشتر در آینده را دارند. بهتر است قبل از شروع همکاری یکی دو نمونه از امکاناتی که در آینده می خواهید به سایت تان اضافه کنید را به آن ها بگویید تا مطمئن شوید که از پس این کار بر می آیند.

بعضی از شرکت های طراحی سایت از سایت ساز آماده خود برای طراحی همه سایت های مشتریان شان استفاده می کنند. به همین دلیل ممکن است توانایی توسعه آن را نداشته باشند یا مجبور باشند هزینه زیادی برای توسعه آن پرداخت کنند. به همین دلیل ممکن است نیازهای شما را هم در آینده نتوانند برطرف کنند.

در مجموعه بیردیتا بصورت کامل تمام طراحی های سایت براساس سلیقه و نظر مشتری صورت می گیرد و برای هر مجموعه قالب اختصاصی طراحی می گردد.

هزینه های طراحی سایت را بررسی کنید

قیمت بالای بعضی از شرکت های طراحی سایت نشان دهنده حرفه ای بودن آن ها نیست! از طرفی گول قیمت های پایین بعضی از شرکت های طراحی سایت را نخورید! اکثر شرکت ها یا بهتر است بگویم سایت های طراحی سایت فقط به دنبال جذب مشتری هستند به همین دلیل قیمت طراحی سایت شان پایین است.

شما با توجه به امکاناتی که مد نظرتان است باید هزینه کنید و آن شرکت طراحی سایت از شما پول بگیرد. برای اینکه از قیمت های طراحی سایت با خبر شوید بهتر است قیمت چند شرکت طراحی سایت سطح بالا را با هم بررسی کنید.

در این صورت می توانید مطمئن شوید قیمت فعلی شرکت طراحی سایتی که انتخاب کرده اید معقولانه است یا خیر!

پشتیبانی شرکت طراحی سایت از همه چیز مهمتر است

یکی از مهمترین ویژگی های یک شرکت طراحی سایت خوب و مطمئن ارائه پشتیبانی به موقع است. برای اطلاع از این موضوع بهتر است از مشتریان قبلی شرکت مورد نظر بپرسید. قبلا هم اشاره کردم سعی کنید با آن ها تماس بگیرید و ببینید آیا از همکاری با شرکت طراحی سایت مورد نظر راضی هستند یا خیر؟

مثلا از آن ها بپرسید زمانی که برای سایت شان مشکلی پیش می آمد چقدر طول می کشید تا مشکل را بر طرف کنند. یا اگر می خواستید قابلیت جدیدی به سایت اضافه کنید چقدر زمان می برد؟ یا نحوه برخورد کارمندان با شما چگونه بوده است؟

علاوه بر امکانات و قابلیت هایی که یک شرکت طراحی سایت دارد پشتیبانی آن ها نیز بسیار مهم است. اگر از پشتیبانی شرکت مورد نظر مطمئن شوید با خیال راحت می توانید برای همکاری با آن ها تصمیم بگیرید.

مجموعه بیردیتا پس از طراحی سایت تا سه ماه پشتیبانی رایگان دارد و در کنار شماست. درصورت هرگونه مشکل یا تغییر کافیست در پنل شخصی خود تنها یک تیکت بزنید تا پشتیبانان ما در اسرع وقت مشکل را رفع نمایند.

اجازه دهید کارشناسان حرفه‌ای و متخصص ما سایت شما را طراحی کنند.

کارشناسان ما حضور دارند تا به شما مشاوره رایگان بدهند
همین الان با ما تماس بگیرید:

09108627220

یا به راحتی در سامانه ما ثبت سفارش نمایید:

فهرست