بهبود سئو سایت

در دنیای پیشرفته امروز فاصله بین نداستن هر موضوعی با دانستن آن، در کمتر از یک دقیقه خلاصه می شود. یعنی از شروع به جستجو کردن آن در اینترنت، انتخاب مرتبط ترین نتیجه ممکن و کلیک بر روی وب سایت مورد نظر. در این مقاله قصد داریم شما را با نکات طلایی بهبود سئو سایت آشنا کنیم، این نکات می تواند برای قرار گرفتن وب سایت شما در رتبه های برتر گوگل بسیار کمک کننده باشد. بنابراین پیشنهاد می کنم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

رسالت کمپانی گوگل از زمان شروع به کار آن، پاسخ دادن به نیاز کاربر در کوتاه ترین زمان ممکن بوده و هست. از این رو، با به روزرسانی های متعدد، طراحی الگوریتم های متنوع و .. در تلاش است که با جستجوی هر موضوعی بتواند مرتبط ترین و بهترین نتیجه ممکن را به کاربران نمایش دهد. تا کاربران بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنند.

لازمه کوتاه کردن این زمان، نمایش بهترین نتیجه ممکن در برترین جایگاه های موتور جستجوی گوگل است تا کاربر بتواند بدون نیاز به اسکرول کردن صفحه نتایج جستجو، پاسخ خود را هر چه سریعتر دریافت کند. در واقع همین موضوع است که اهمیت قرار گرفتن در لینک های برتر صفحات جستجوی گوگل و تلاش تمامی وب سایت ها برای رسیدن به این جایگاه های ارزشمند آن هم با بهبود سئو سایت را روشن می سازد.

چگونه می توان به جایگاه برتر گوگل رسید؟

برای رسیدن به رتبه های برتر موتور جستوجو گوگل، دو راهکار اصلی وجود دارد. یکی استفاده از تبلیغات گوگل (Google Ads) و دیگری بهینه سازی وب سایت یا همان سئو (SEO). هر دوی این روش ها شما را به هدف مورد نظر یعنی قرارگرفتن در رتبه های برتر گوگل برای دیده شدن توسط کاربران، افزایش بازدید و در نتیجه افزایش فروش و درآمد شما می رساند، اما با مسیر های متفاوت.

در تبلیغات گوگل با پرداخت هزینه ای که بر اساس میزان رقابت در کلمات کلیدی و امتیاز کیفی وب سایت شما تعیین می شود، گوگل وب سایت شما در کمتر از چند ساعت در برترین جایگاه های این موتور جستجو به نمایش در می آورد. در تبلیغات با استفاده از گوگل ادز، هر زمان که هزینه پرداختی شما به گوگل متوقف شود، نمایش سایت شما در رتبه های برتر نیز متوقف می شود.

در سئو اما نتایج به دست آمده پایدار تر است. همچنین مسیر رسیدن به نتیجه دلخواه نیز سخت تر و زمان بر می باشد. در سئو با استفاده از استراتژی های آن، وب سایت شما برای کلمات کلیدی مدنظر شما بهینه می شود تا بتواند برترین جایگاه های گوگل را از آن خود نماید.

نکات کلیدی بهبود سئو سایت

جهت رسیدن به موفقیت در سئو یک سایت نیاز است استراتژی های خاصی بر روی وب سایت پیاده سازی شود. از جمله این استراتژی و نکات میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

تولید محتوای مناسب
تولید محتوا برای بهبود سئو سایت

 

اندرو دیویس می گوید “محتوا روابط را ایجاد می کند، روابط بر اساس اعتماد ساخته می شوند و اعتماد است که درآمد می سازد.” از این رو می توان نتیجه گرفت تولید محتوا مفید، هدفمند و کاربردی می تواند سبب ساز ایجاد ارتباط کاربر با وب سایت شما، اعتماد کاربر به کسب و کار شما و در نتیجه افزایش فروش و درآمد شما شود.

بسته به نوع محصولات و خدماتی که وب سایت خود را جهت ارائه آن طراحی و راه اندازی نموده اید، مخاطب هدف خود را شناسایی کرده، نوع محتوای مناسب با مخاطب خود که بتواند پاسخگوی نیاز آن ها باشد را تعیین نموده و اقدام به تولید محتوای منحصر به فرد و اختصاصی کنید.

تولید محتوای چند رسانه ای
تولید محتوا چند رسانه ای برای بهبود سئو سایت

 

گاهی یک عکس و یا یک فیلم کوتاه بسیار بهتر از چند صد کلمه می تواند مفهوم مورد نظر شما را منتقل کند. موفقیت اپلیکیشن اینستاگرام را می توان مصداق بارز این موضوع دانست. در تولید محتوای سایت خود استفاده از تصاویر و فیلم های سئو شده متناسب با محصولات و خدمات خود را جدی بگیرید. موشن گرافیک نیز یکی از انواع محتوای بصری است که با کمی خلاقیت می تواند توسط افراد بسیار زیادی دیده شده و سبب معرفی کسب و کار شما به سایر افراد شود.

لینک سازی مناسب
لینک سازی قوی برای بهبود سئو سایت

 

لینک سازی یک وب سایت به طور کلی در دو دسته لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی تقسیم بندی می شود. لینک سازی داخلی راهی برای نمایش ارتباط موضوعی قسمت های مختلف یک سایت با یکدیگر است. هرچه ارتباط موضوعی در قسمت های مختلف یک سایت بیشتر باشد نشان دهنده تمرکز شما بر روی یک موضوع خاص، تخصصی تر شدن موضوع مورد نظر و در نتیجه کسب رضایت گوگل خواهد بود. لازم به ذکر است که کسب رضایت گوگل و کسب رضایت کاربر به یک میزان برای بهبود سئو سایت حائز اهمیت می باشند.

در ارتباط با لینک سازی خارجی لازم است بدانید اینکه محتوا هر قدر هم که تمام و کمال تولید شود و داخل وب سایت قرار بگیرد به تنهایی کافی نیست. لازم است این محتوای تولید شده توسط موتور جست و جوی گوگل و کاربران دیده شود. یکی از راه های نمایش محتوای تولیدی به گوگل، لینک سازی صحیح و استفاده از ابزار های گوگل است. از جمله این ابزار ها میتوان به سرچ کنسول گوگل اشاره کرد.

به هر لینکی که مقصد آن یکی از صفحات وب سایت شما باشد، یک بک لینک گفته می شود. محتوای خوب محتوایی است که بتواند به عنوان یک محتوای مرجع از سایت های گوناگون به آن اشاره شده و لینک دریافت نماید. بهتر است روش ساخت بک لینک به شیوه ای اصولی انجام شود و در این راه از خرید بک لینک جداً دوری نمایید. بلاگ سازی در سایت های برتر، فعالیت در انجمن ها و فروم های گوناگون، پست مهمان و … از روش های صحیح و تأیید شده لینک سازی خارجی هستند که در مقاله سئو خارجی سایت به طور مفصل به این موضوع پرداخته ایم.

فعالیت در شبکه های اجتماعی
فعالیت در شبکه های اجتماعی به منظور بهبود سئو سایت

قدرت شبکه های اجتماعی در شناخته شدن و برند شدن امری انکار ناپذیر است. در واقع می توان گفت شبکه های اجتماعی یک فرصت برای شناساندن محصولات و خدمات شما به کاربران بی شمار این شبکه ها می باشد. اینکه برند شما علاوه بر نتایج گوگل دارای یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی نیز باشد سبب افزایش اعتبار، بیشتر دیده شدن و در نتیجه افزایش ورودی به وب سایت شما خواهد شد. در نتیجه فعالیت در شبکه های اجتماعی همچون لینکدین، پینترست، اینستاگرام، فیس بوک و … را جدی بگیرید.

بررسی سلامت و تحلیل تکنیکال سایت
بررسی سلامت سایت برای بهبود سئو سایت

توجه به نکات فنی یک وب سایت و سلامت زیر ساخت های آن سبب خزش صحیح ربات های گوگل جهت ایندکس نمودن و رتبه بندی آن می شود. ربات های گوگل باید بتوانند به راحتی و با سرعت مناسب در وب سایت شما خزش نمایند. از این رو توصیه می شود نکات فنی و سلامت وب سایت خود را هرچند وقت یکبار بررسی نمایید تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید در صدد اصلاح آن برآیید. گوگل سرچ کنسول و تحلیل داده های آن می تواند تا حد بسیار زیادی راهنمای شما در تعیین بررسی سلامت وب سایت شما باشد.

رسیدن به موفقیت سئو یک سایت بدون جلب رضایت همزمان موتور جستجوی گوگل و کاربر امکان پذیر نخواهد بود. توصیه می شود زمان پیاده سازی استراتژی های سئو بر روی وب سایت خود به جلب رضایت هر دو عامل به یک میزان توجه داشته باشید. به نتیجه رسیدن سئو یک وب زمان بر اما بسیار سودبخش است. به همین دلیل است که سئو را همچون بسیاری از روش های تبلیغاتی نه یک هزینه بلکه یک سرمایه گذاری می دانند. با پیاده سازی استراتژی های سئو از رقبای خود پیشی گرفته و وب سایت خود را جهت انتخاب پیش روی چشمان آن ها قرار دهید.

اجازه دهید کارشناسان حرفه‌ای و متخصص ما سایت شما را طراحی کنند.

کارشناسان ما حضور دارند تا به شما مشاوره رایگان بدهند
همین الان با ما تماس بگیرید:

09108627220

یا به راحتی در سامانه ما ثبت سفارش نمایید:

فهرست